Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeLatest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Зошто го сакаме сите?

Go down 
+18
toseangel
dadi4ka
sesy
Tanja
zorana
Sonju6
marice
iva
Tvojata senka
aleksandra
tose
LudaMala
cherry
Ane
Chris
Moni
bibe_tose
Universal*
22 posters
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Universal*
Член
Член
Universal*


Број на мислења : 302
Age : 34
опис: : Перса фан
Репутација :
Зошто го сакаме сите? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Зошто го сакаме сите? Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-14

Зошто го сакаме сите? Empty
ПишувањеПредмет: Зошто го сакаме сите?   Зошто го сакаме сите? I_icon_minitimeСаб Мај 03, 2008 12:36 am

Tose od prviot den koga se pojavi na makedonskata estrada imase posebna magija, site go sakaa, i tie sto se pravea deka ne go slusaat go slusaa. So mislite deka bese najdobroto kaj nego? Sto ve natera da pocnete da go slusate? Koga za prv pat ste slusnale negova pesna?
Вратете се на почетокот Go down
bibe_tose
Член
Член
bibe_tose


Број на мислења : 614
Репутација :
Зошто го сакаме сите? Left_bar_bleue5 / 1005 / 100Зошто го сакаме сите? Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-20

Зошто го сакаме сите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Зошто го сакаме сите?   Зошто го сакаме сите? I_icon_minitimeСаб Мај 03, 2008 12:46 am

sto?pred se me voodusevuvase negovata SKROMNOST, sramezlivost,ednostavnost, kako i negovipt angelski glasi NAJISKRENOTO ,VE SAKAM SITE!
Вратете се на почетокот Go down
Moni
Член
Член
Moni


Број на мислења : 240
Age : 33
Локација : Stip
опис: : Тоше засекогаш
Репутација :
Зошто го сакаме сите? Left_bar_bleue1 / 1001 / 100Зошто го сакаме сите? Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-14

Зошто го сакаме сите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Зошто го сакаме сите?   Зошто го сакаме сите? I_icon_minitimeСаб Мај 03, 2008 12:48 am

Prv pat kolku sto se sekjavam ja slusnav ''Ruski rulet''...togas so drugarkite vezbavme da igrame na taa pesna za na kraj godina, i mnooogu ja sakav...no bev mala imav okolu 8 godini i ne ni znaev koj i sto bese Tose.

Posle toa koga izleze albumot Ako me poglednes vo oci go zasakav, no za inat na edna drugarka se pravev deka ne go sakam...ccc, kolku sum bila smotana i nezrela Зошто го сакаме сите? 768299

I epteeeen mnogu go zasakav vo 2005 so albumot Po tebe...uste prv pat koga gi slusnav pesnite mi se vrezaa vo srce, a vo Tose se zaljubiv Зошто го сакаме сите? 73125
I ottogas pa navaka go sakav najmnogu, go sledev redovno, se novo sto izleguvase vo vrska so nego...

Znaci pred se go zasakav pordi pesnite i toa sto mi bese mnogu ubav, bese najdobar...no sega gledam deka mnogu raboti ne sum znaela za nego, za negovata dusa, za toa koj i sto vsusnost bese Tose... Зошто го сакаме сите? 90386
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Број на мислења : 2179
Age : 34
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
Зошто го сакаме сите? Left_bar_bleue11 / 10011 / 100Зошто го сакаме сите? Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-13

Зошто го сакаме сите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Зошто го сакаме сите?   Зошто го сакаме сите? I_icon_minitimeСаб Мај 03, 2008 12:55 am

ке пишам подоцна затоа што стварно ми треба време реферат треба за ова да се напише, мислите ке ми идат и ке ми идат нонстоп!
Вратете се на почетокот Go down
https://tose-mk.forumakers.com
Universal*
Член
Член
Universal*


Број на мислења : 302
Age : 34
опис: : Перса фан
Репутација :
Зошто го сакаме сите? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Зошто го сакаме сите? Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-14

Зошто го сакаме сите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Зошто го сакаме сите?   Зошто го сакаме сите? I_icon_minitimeСаб Мај 03, 2008 1:10 am

heheheheh ajde sredi si gi mislite i napisi Зошто го сакаме сите? 607517
Вратете се на почетокот Go down
Ane
Модератор
Модератор
Ane


Број на мислења : 711
Age : 32
Локација : Кичево, Македонија
опис: : Тоше фан
Репутација :
Зошто го сакаме сите? Left_bar_bleue2 / 1002 / 100Зошто го сакаме сите? Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-21

Зошто го сакаме сите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Зошто го сакаме сите?   Зошто го сакаме сите? I_icon_minitimeНед Мај 04, 2008 4:36 pm

нема да пишувам многу зошто нема да можам да се доискажам ионака...првпат ја слушнав Твоите бакнежи на мојте бели кошули и по цел ден ја пеев, бев мала тогаш , можеби и не знаев каков е Тоше ама песната ми беше хит бр 1 Зошто го сакаме сите? 607517 потоа имав еден период и не го следев многу ама откако се преселив во скопје, ми беше потребно нешто за да се справам со ситуацијата, селење, ново место, нови другари и сл....а и самата не знаев што, како и тогаш почнав пак да го слушам, посебно тој период пред да замине на Евровизија полудев по него и тоа ме држи до ден-денес...дури си се лутев како сум можела порано да не го засакам така.. А навистина како можеше човек да не го засака она дете, ведро и насмеано во секоја прилика, со очи полни љубов срце и душа големи ко планина, спремен да помогне секому...толку ГОЛЕМ, ВОЗВИШЕН, БОЖЕСТВЕН, а толку СКРОМЕН, ЕДНОСТАВЕН, ПРЕКРАСЕН..самата појава предизвикува ВОСХИТ...Ангел наш...
реков нема многу ама пак се распишував, ај доста е веќе почнав и да плачам, ВЕ САКАМ СИТЕ!!!! Зошто го сакаме сите? 883767 најубавите зборови кои уште ми одекнуваат во ушите...
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Број на мислења : 2179
Age : 34
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
Зошто го сакаме сите? Left_bar_bleue11 / 10011 / 100Зошто го сакаме сите? Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-13

Зошто го сакаме сите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Зошто го сакаме сите?   Зошто го сакаме сите? I_icon_minitimeНед Мај 04, 2008 4:43 pm

јас искрено да си кажам не го сакав тоше од почетокот, мислам сакав некои песни како казна моја си ти, тајно моја, излажи ме... ама не бев некој фан, но одкога излезе албумот Ако ме погледнеш во очи од тогаш многу го засакав тоше и стана мој омилен македонски пејач, потоа се знае дека сите го сакавме заради неговата добрина и хуманост, беше човек кого балканските тинејџери го следеа и ја следеа неговата мода

хехе се сеќавам кога излезе со онаква фризура нагоре како панкерска, во македонија сите носевме такви фризури Зошто го сакаме сите? 607517

значи во секој поглед беше супер и недостиглив, и многу ми е криво што вака се случи сево ова Зошто го сакаме сите? 90386
Вратете се на почетокот Go down
https://tose-mk.forumakers.com
Гостин
Гостин
avatar



Зошто го сакаме сите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Зошто го сакаме сите?   Зошто го сакаме сите? I_icon_minitimeПон Мај 05, 2008 2:55 am

zatoa sto me terase da go sakam ete taka ednostavno ima luge koj sto i da ne sakas imas custva prema niv
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Број на мислења : 2179
Age : 34
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
Зошто го сакаме сите? Left_bar_bleue11 / 10011 / 100Зошто го сакаме сите? Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-13

Зошто го сакаме сите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Зошто го сакаме сите?   Зошто го сакаме сите? I_icon_minitimeПон Мај 05, 2008 3:11 am

па да, во право си
Вратете се на почетокот Go down
https://tose-mk.forumakers.com
cherry
Администратор
Администратор
cherry


Број на мислења : 1127
Age : 42
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
Зошто го сакаме сите? Left_bar_bleue6 / 1006 / 100Зошто го сакаме сите? Right_bar_bleue

Registration date : 2008-05-02

Зошто го сакаме сите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Зошто го сакаме сите?   Зошто го сакаме сите? I_icon_minitimeПон Мај 05, 2008 3:16 am

... zatoa sto bese ednostaven, edinstven, zracese so pozitivna energija. Mnogu mi e tesko koga pisuvam "bese", no toj uste e moja inspiracija, licnost na koja i se voshituvam.
Вратете се на почетокот Go down
https://tose-mk.forumakers.com
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Број на мислења : 2179
Age : 34
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
Зошто го сакаме сите? Left_bar_bleue11 / 10011 / 100Зошто го сакаме сите? Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-13

Зошто го сакаме сите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Зошто го сакаме сите?   Зошто го сакаме сите? I_icon_minitimeПон Мај 05, 2008 1:58 pm

а јас па на пример се ежам кога некој ке рече БОГ ДА ГО ПРОСТИ ТОШЕ

не знам некако не ја прифаќам неговата смрт и тоа ми е необично


ама сепак бог да го прости
Вратете се на почетокот Go down
https://tose-mk.forumakers.com
Ane
Модератор
Модератор
Ane


Број на мислења : 711
Age : 32
Локација : Кичево, Македонија
опис: : Тоше фан
Репутација :
Зошто го сакаме сите? Left_bar_bleue2 / 1002 / 100Зошто го сакаме сите? Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-21

Зошто го сакаме сите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Зошто го сакаме сите?   Зошто го сакаме сите? I_icon_minitimeЧет Мај 08, 2008 2:35 pm

се сложувам со тебе cherry но и со тебе крис...Тоше е уште моја инспирација и чудно ми е дури непријатно кога ќе речат Бог да го прости...мислев дека сум ја прифатила ситуацијава на некој начин но уште не ми се верува дека го нема..како и да е ТОЈ СЕКОГАШ ЌЕ ЖИВЕЕ МЕЃУ НАС И ВО НАС, ТЕ САКАМЕ ТОШЕ Зошто го сакаме сите? 883767
Вратете се на почетокот Go down
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
LudaMala


Број на мислења : 1483
Age : 42
Локација : Олимпијски град
опис: : Зошто го сакаме сите? Bosnia-herzegovina505
Репутација :
Зошто го сакаме сите? Left_bar_bleue5 / 1005 / 100Зошто го сакаме сите? Right_bar_bleue

Registration date : 2008-05-21

Зошто го сакаме сите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Зошто го сакаме сите?   Зошто го сакаме сите? I_icon_minitimeЧет Мај 29, 2008 3:41 pm

Ne vjerujem da cu ikada uspjeti da se pomirim sa tim da on vise nije tu, da ne postoji ni teoretska sansa da ga nekada sretnem u ovome svijetu. Zasto sam ga voljela i zasto ga idalje volim? Zato sto je meni nemoguce ne voljeti jedno tako drago bice poput Tose. On je inspiracija i nacin zivota, a ako se malo potrudimo i radimo ono sto je i on radio ovaj svijet moze postati ljepse mjesto.

Ja jednostavno nikada i nisam imala izbora da li da ga volim ili ne. Tose se jednostavno voli. Kraj price. Зошто го сакаме сите? 883767 Зошто го сакаме сите? 901872
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Број на мислења : 2179
Age : 34
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
Зошто го сакаме сите? Left_bar_bleue11 / 10011 / 100Зошто го сакаме сите? Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-13

Зошто го сакаме сите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Зошто го сакаме сите?   Зошто го сакаме сите? I_icon_minitimeЧет Мај 29, 2008 4:27 pm

да, не можеш да не го сакаш
Вратете се на почетокот Go down
https://tose-mk.forumakers.com
tose
Член
Член
tose


Број на мислења : 66
Репутација :
Зошто го сакаме сите? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Зошто го сакаме сите? Right_bar_bleue

Registration date : 2008-06-05

Зошто го сакаме сите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Зошто го сакаме сите?   Зошто го сакаме сите? I_icon_minitimeПон Јун 09, 2008 4:39 am

Еееее искрено убава тема многу ми се допаѓа и со задоволство ќе искоментирам:
Вака Тоше иако имам потекло од Крушево не го знаев но го запознав со песната Сонце во твојте руси коси,анѓел што љубов мене ми носи.....
Тоа беше на негова прва промоција на песната на МТВ 1 само не се сеќавам на датумот 97 година мислам беше а после тоа го запознав во Крушево
Вратете се на почетокот Go down
aleksandra
Активен
Активен
aleksandra


Број на мислења : 1601
Age : 41
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
Зошто го сакаме сите? Left_bar_bleue18 / 10018 / 100Зошто го сакаме сите? Right_bar_bleue

Registration date : 2008-05-23

Зошто го сакаме сите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Зошто го сакаме сите?   Зошто го сакаме сите? I_icon_minitimeПон Јун 09, 2008 5:06 pm

jas prv pat na mak fest go vidov....so negovata prva pesna......odma mi ostana u memorija.....neznam zasto.....me osvoi od prva......znam deka cela nedela komentirav...lele deckoto kakov e ...kako pee.....i samo se rasprasuvav za nego.....ahhhh.....ni jas ne mozam da priafatam deka go nema i mislam nikogas nema ni da prifatam......premnogu boli taa vistina.....TOSE ZASEKOGAS.....kako sto kazaa TOSE IMA SAMO DATA NA RAGANJE......
Tose te sakam....
Зошто го сакаме сите? 883767
Вратете се на почетокот Go down
tose
Член
Член
tose


Број на мислења : 66
Репутација :
Зошто го сакаме сите? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Зошто го сакаме сите? Right_bar_bleue

Registration date : 2008-06-05

Зошто го сакаме сите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Зошто го сакаме сите?   Зошто го сакаме сите? I_icon_minitimeПон Јун 09, 2008 9:48 pm

Да да тука во целост те подржувам дека тоше има само дата на раѓање
Вратете се на почетокот Go down
Tvojata senka
Модератор
Модератор
Tvojata senka


Број на мислења : 1001
Age : 36
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
Зошто го сакаме сите? Left_bar_bleue9 / 1009 / 100Зошто го сакаме сите? Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-15

Зошто го сакаме сите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Зошто го сакаме сите?   Зошто го сакаме сите? I_icon_minitimeПон Јун 09, 2008 10:15 pm

Баш сакав да прокоментирам нешто...зашто го сакам, зашто го сакаме...ама...
Не постојат зборови со кои тоа може да се каже...да се искаже...не не нема...
Зошто го сакаме сите? 883767 Зошто го сакаме сите? 883767 Зошто го сакаме сите? 883767 Зошто го сакаме сите? 883767 Зошто го сакаме сите? 883767
...ми недостига...многу...многу.... Зошто го сакаме сите? 90386
Вратете се на почетокот Go down
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
LudaMala


Број на мислења : 1483
Age : 42
Локација : Олимпијски град
опис: : Зошто го сакаме сите? Bosnia-herzegovina505
Репутација :
Зошто го сакаме сите? Left_bar_bleue5 / 1005 / 100Зошто го сакаме сите? Right_bar_bleue

Registration date : 2008-05-21

Зошто го сакаме сите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Зошто го сакаме сите?   Зошто го сакаме сите? I_icon_minitimeПон Јун 09, 2008 10:33 pm

aleksandra напиша:
.....kako sto kazaa TOSE IMA SAMO DATA NA RAGANJE......

Зошто го сакаме сите? 203686
Вратете се на почетокот Go down
tose
Член
Член
tose


Број на мислења : 66
Репутација :
Зошто го сакаме сите? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Зошто го сакаме сите? Right_bar_bleue

Registration date : 2008-06-05

Зошто го сакаме сите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Зошто го сакаме сите?   Зошто го сакаме сите? I_icon_minitimeВто Јун 10, 2008 2:09 am

Сакам сите членови на форумов кои летово после 15 јули планираат да идат во Крушево да ме известат јас ќе бидам таму
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Број на мислења : 2179
Age : 34
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
Зошто го сакаме сите? Left_bar_bleue11 / 10011 / 100Зошто го сакаме сите? Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-13

Зошто го сакаме сите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Зошто го сакаме сите?   Зошто го сакаме сите? I_icon_minitimeВто Јун 10, 2008 4:05 am

речено сторено Зошто го сакаме сите? 327265
Вратете се на почетокот Go down
https://tose-mk.forumakers.com
iva
Член
Член
iva


Број на мислења : 227
Age : 33
Репутација :
Зошто го сакаме сите? Left_bar_bleue2 / 1002 / 100Зошто го сакаме сите? Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-30

Зошто го сакаме сите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Зошто го сакаме сите?   Зошто го сакаме сите? I_icon_minitimeВто Јун 10, 2008 6:26 pm

tose напиша:
Сакам сите членови на форумов кои летово после 15 јули планираат да идат во Крушево да ме известат јас ќе бидам таму

ok tose.. jas ke odam sigurno samo ne znam tocno koga.. planirav za 19 ama sestra mi na 20 polaga za na fax nesto i nema sansiiii :( ama 100000% ke odam ...
Вратете се на почетокот Go down
iva
Член
Член
iva


Број на мислења : 227
Age : 33
Репутација :
Зошто го сакаме сите? Left_bar_bleue2 / 1002 / 100Зошто го сакаме сите? Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-30

Зошто го сакаме сите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Зошто го сакаме сите?   Зошто го сакаме сите? I_icon_minitimeВто Јун 10, 2008 6:32 pm

izbegavme od temata sorry...
go sakavme zasto imase nesto posebno vo nego, ne znam sto bese, nesto sto go nema nikoj drug....mislam deka e nevozmozno da ne go sakas.. kakvi mili ocinja, posebni, angelski... nasmevkata... DUSATA...
Вратете се на почетокот Go down
marice
Член
Член
marice


Број на мислења : 215
Репутација :
Зошто го сакаме сите? Left_bar_bleue2 / 1002 / 100Зошто го сакаме сите? Right_bar_bleue

Registration date : 2008-05-22

Зошто го сакаме сите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Зошто го сакаме сите?   Зошто го сакаме сите? I_icon_minitimeСре Јун 11, 2008 12:24 pm

Tvojata senka напиша:
Баш сакав да прокоментирам нешто...зашто го сакам, зашто го сакаме...ама...
Не постојат зборови со кои тоа може да се каже...да се искаже...не не нема...
Зошто го сакаме сите? 883767 Зошто го сакаме сите? 883767 Зошто го сакаме сите? 883767 Зошто го сакаме сите? 883767 Зошто го сакаме сите? 883767
...ми недостига...многу...многу.... Зошто го сакаме сите? 90386
Зошто го сакаме сите? 883767 Зошто го сакаме сите? 883767 Зошто го сакаме сите? 883767 Зошто го сакаме сите? 883767 Зошто го сакаме сите? 883767
Вратете се на почетокот Go down
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
LudaMala


Број на мислења : 1483
Age : 42
Локација : Олимпијски град
опис: : Зошто го сакаме сите? Bosnia-herzegovina505
Репутација :
Зошто го сакаме сите? Left_bar_bleue5 / 1005 / 100Зошто го сакаме сите? Right_bar_bleue

Registration date : 2008-05-21

Зошто го сакаме сите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Зошто го сакаме сите?   Зошто го сакаме сите? I_icon_minitimeПет Јун 20, 2008 8:05 pm

Tose nikada nece prestati da mi nedostaje.

Naravno, bilo je nemoguce ne voljeti ga. Ipak, ono sto mi se najvise dopadalo kod njega jeste to sto je bio totalno neopterecen vjerom i nacijom. On je ljude dijelio na dobre i lose i jos vjerovao da su ljudi u principu dobri.

U svijetu u kojem mnogi druge posmatraju kroz prizmu nacionalne i vjerske pripadnosti on to nije radio. Nije mu bilo vazno odakle neko dolazi i u sta vjeruje sve dok je taj neko bio dobar covjek.

Steta sto mnogi ne zele slijediti njegov primjer. Steta sto jos uvijek postoje oni kojima je bitnije odakle dolazis nego da li si dobar covjek ili ne. Jos su gori oni koji se kunu da im vjera i nacija nista ne znace a mrze sve sto je drugo i drugacije. Nazalost takvih je i previse.

Eh, ja volim Tosu jer je nebrojeno mnogo puta pokazao koliko voli Bosnu i Bosance. Volim ga jer je volio Makedoniju ali je ''ve sakam site'' mislio za sve ljude. Jer je volio Makedoniju ali nije mrzio druge. Jer se hvalio Makedonijom ali nije druge zemlje kudio. Jer je jednostavno volio. Jer mu nije smetalo da li neko govori bosanski, srpski, hrvatski, engleski. Jer mu nije smetalo kojim se pismom koristi. Jer mu nije smetalo da li se neko krsti ili ide u dzamiju. Jer je volio raznolikost.

Da se barem i drugi na njega ugledaju...
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Зошто го сакаме сите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Зошто го сакаме сите?   Зошто го сакаме сите? I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Зошто го сакаме сите?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Општо :: Се останато во врска со Тоше-
Отиди до: