Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeLatest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа)

Go down 
+5
bavarec
Em4e
Moni
Universal*
Chris
9 posters
АвторПорака
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Број на мислења : 2179
Age : 34
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Left_bar_bleue11 / 10011 / 100R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-13

R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Empty
ПишувањеПредмет: R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа)   R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) I_icon_minitimeСре Апр 16, 2008 11:49 pm

за сите луѓе што ке отидат на другиот свет е жално и болно, но болката е уште поголема за оние кој биле славни личности или пејачи каков што е случајот со нашиот тоше

ги гледаш насекаде, ги слушаш насекаде, и едноставно не можеш да се помириш дека веќе ги нема, има доста вакви случаи обично вака завршуваат најголемите ѕвезди во цутот на нивната младост, а најчесто тоа се случува на кобните патувања од концерт на концерт...


Последната промена е направена од ROYAL на Чет Апр 17, 2008 12:06 am. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
https://tose-mk.forumakers.com
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Број на мислења : 2179
Age : 34
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Left_bar_bleue11 / 10011 / 100R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-13

R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Empty
ПишувањеПредмет: Re: R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа)   R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) I_icon_minitimeЧет Апр 17, 2008 12:03 am

Aliyah е родена на 16 јануари 1979 загина на 22 години 25 август 2001 во авионска несреќа, пред неа престоеше брилијантна кариера имаше неколку филмски улоги и многу хитови, јас на пример ја памтам по More than a lover таа песна ја сакав многу кога бев помал и само ја слушам песната и читам во весник дека пејачката загинала, одма почнав да плачам многу ми беше жал иако не и бев некој фан, ја памтам по филмот Quieeen of the Damned



R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) 10102565A~Aaliyah-Queen-of-the-Damned-Posters

R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Queendamnednewrelease

R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Aliyah_memory
Вратете се на почетокот Go down
https://tose-mk.forumakers.com
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Број на мислења : 2179
Age : 34
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Left_bar_bleue11 / 10011 / 100R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-13

R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Empty
ПишувањеПредмет: Re: R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа)   R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) I_icon_minitimeЧет Апр 17, 2008 12:17 am

Selena Quintanilla Perez родена е на 16.04.1971 а загина на само 23 години за оваа пејачка ептен ми е жал бидејки приказната за неа е многу тажна а и сум гледал филм базиран на нејзината историја, таа беше Американска-Мексиканска пејачка сите ја сакаа и од ден на ден се популарна стануваше, се додека еден ден не ја уби нејзината уредничка на фан клубот посветен на неа.Светот беше во шок можеби ние не се сеќаваме беше пред 10-12 години но сите ја памтат како СЛАТКАТА СЕЛИНА

позади себе остави многу албуми од кој и последниот англиски за мене најжална песна од неа е Dream of you

R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Selenaindex

R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Selena_y_los_dinos_on_the_7th_of_feb_1993

селина и нејзината свирачка група во која беа нејзиниот свршеник, брат и сестра





непосредно после нејзината смрт снимија и филм за нејзиниот краток живот во кој главната улога имаше чест да ја одигра Jenifer Lopez

R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Poster
Вратете се на почетокот Go down
https://tose-mk.forumakers.com
Universal*
Член
Член
Universal*


Број на мислења : 302
Age : 34
опис: : Перса фан
Репутација :
R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Left_bar_bleue0 / 1000 / 100R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-14

R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Empty
ПишувањеПредмет: Re: R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа)   R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) I_icon_minitimeЧет Апр 17, 2008 12:27 am

Bravos za ovie Chris. Epten mi e krivo za site talentirani umetnici koi zaminaa prerano. Tragicnata smrt na Selena, go gledav i filmot, imam i nejzini pesni i stvarno zalno
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Број на мислења : 2179
Age : 34
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Left_bar_bleue11 / 10011 / 100R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-13

R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Empty
ПишувањеПредмет: Re: R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа)   R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) I_icon_minitimeЧет Апр 17, 2008 12:40 am

за неа ми е највеќе жал некако се гледа по фацата дека била могу добра R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) 883767
Вратете се на почетокот Go down
https://tose-mk.forumakers.com
Universal*
Член
Член
Universal*


Број на мислења : 302
Age : 34
опис: : Перса фан
Репутација :
R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Left_bar_bleue0 / 1000 / 100R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-14

R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Empty
ПишувањеПредмет: Re: R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа)   R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) I_icon_minitimeЧет Апр 17, 2008 12:49 am

znam, epten e srcka. kolku bizarno, ja ubila pretsedatelkata na fan clubot. nekoja poremetena e taa sigurno-psihopat
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Број на мислења : 2179
Age : 34
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Left_bar_bleue11 / 10011 / 100R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-13

R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Empty
ПишувањеПредмет: Re: R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа)   R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) I_icon_minitimeЧет Апр 17, 2008 12:51 am

па мрдната бе, требало сите фанови на селина да ја убијат, ја не знам што би направил од гнев да дознаам дека тоше беше убиен R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) 90386 а слушнав таква гласина R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) 63820
Вратете се на почетокот Go down
https://tose-mk.forumakers.com
Universal*
Член
Член
Universal*


Број на мислења : 302
Age : 34
опис: : Перса фан
Репутација :
R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Left_bar_bleue0 / 1000 / 100R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-14

R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Empty
ПишувањеПредмет: Re: R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа)   R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) I_icon_minitimeЧет Апр 17, 2008 12:59 am

lele cuti i jas go slusnav toa. stvarno ne znam kako bi izreagirala koga bi doznala deka e visitina
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Број на мислења : 2179
Age : 34
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Left_bar_bleue11 / 10011 / 100R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-13

R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Empty
ПишувањеПредмет: Re: R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа)   R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) I_icon_minitimeЧет Апр 17, 2008 1:07 am

ке се дознае еден ден... или пак ке остане вечна тајна како што остана за Борис Трајковски R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) 90386
Вратете се на почетокот Go down
https://tose-mk.forumakers.com
Moni
Член
Член
Moni


Број на мислења : 240
Age : 33
Локација : Stip
опис: : Тоше засекогаш
Репутација :
R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Left_bar_bleue1 / 1001 / 100R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-14

R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Empty
ПишувањеПредмет: Re: R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа)   R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) I_icon_minitimeЧет Апр 17, 2008 2:42 am

Imam slusnato za Selena, zatoa sto go gledav filmot so J.Lo i stvarno bese mnogu ubav i tazen... R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) 90386

A sto se odnesuva do smrtta na Tose, nie mozeme da razmisluvame cel zivot i se ke bide za dzabe...toa e visoka politika i jas mislam deka nikogas nema da se doznae vistinata, za zal... R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) 90386

Kako mozea da gi razjasnat site avionski, helikopterski nesrekji...samo taa od Boris Trajkovski ne mozat i posle 4 godini...
Kako mozat da gi razjasnat site avtomobilki nesrekji, a samo od Tose ne moze...dzipot 100 pati bese prenesuvan Hrvatska-Makedonija i nikoj nisto ne moze da doznae...kako ne R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) 46536
Samo Gospod gleda...
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Број на мислења : 2179
Age : 34
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Left_bar_bleue11 / 10011 / 100R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-13

R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Empty
ПишувањеПредмет: Re: R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа)   R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) I_icon_minitimeЧет Апр 17, 2008 8:32 am

да, само господ гледа, па знаеш ти нели ВО МАКЕДОНИЈА НИКОГАШ НЕ МОЖЕ НИШТО R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) 46536
Вратете се на почетокот Go down
https://tose-mk.forumakers.com
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Број на мислења : 2179
Age : 34
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Left_bar_bleue11 / 10011 / 100R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-13

R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Empty
ПишувањеПредмет: Re: R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа)   R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) I_icon_minitimeЧет Апр 17, 2008 10:24 pm

2PAC е роден на 16 јуни 1971 а загина на 13 септември 1996, колку што знам раперов загина млад во една мафијашка пресметка ИАКО многу од неговите фанови веруваат во тоа дека не е мртов, ама што знаеме.. се бидува


секоја чест на неговите дела бидејки е многу попопуларен од некои живи рапери на музичкава сцена и мислам дека никогаш нема да изумре како и тоше и сите трагично загинати пејачи!

R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) 2pac08-web

R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) 00-2Pac-Nu_Mixx_Klazzics_Vol._2-AH
Вратете се на почетокот Go down
https://tose-mk.forumakers.com
Universal*
Член
Член
Universal*


Број на мислења : 302
Age : 34
опис: : Перса фан
Репутација :
R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Left_bar_bleue0 / 1000 / 100R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-14

R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Empty
ПишувањеПредмет: Re: R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа)   R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) I_icon_minitimeЧет Апр 17, 2008 11:56 pm

Kolku talentirani zvezdi si znaminaa na istiot nacin. Tragicno
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Број на мислења : 2179
Age : 34
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Left_bar_bleue11 / 10011 / 100R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-13

R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Empty
ПишувањеПредмет: Re: R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа)   R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) I_icon_minitimeПет Апр 18, 2008 12:23 am

ама дали гледате дека истата приказна секаде се повторува, ке станата најславни што може и ке направат сите да ги засакаат и после загинуваат сите трагично гледаш се негде таа возраст 23-27, стварно млади и жално е... R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) 90386 R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) 90386 R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) 90386 R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) 90386
Вратете се на почетокот Go down
https://tose-mk.forumakers.com
Universal*
Член
Член
Universal*


Број на мислења : 302
Age : 34
опис: : Перса фан
Репутација :
R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Left_bar_bleue0 / 1000 / 100R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-14

R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Empty
ПишувањеПредмет: Re: R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа)   R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) I_icon_minitimeПет Апр 18, 2008 9:15 pm

Umrele vo cutot na mladosta i na vrvot na svojata kariera. Stvarno zalno R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) 90386
Вратете се на почетокот Go down
Em4e
Нов Член
Нов Член
Em4e


Број на мислења : 1
Репутација :
R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Left_bar_bleue0 / 1000 / 100R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-20

R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Empty
ПишувањеПредмет: Re: R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа)   R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) I_icon_minitimeНед Апр 20, 2008 4:15 pm

Site shto vredat si zaminuvaat vo cutot na nivnata mladost, vo vrvot na nivnata kariera. Zad niv, ne ostavaat so solzi vo ocite, sveki vo racete... RIP Toshe, Selena, 2Pack i site drugi koi ne ostavija vecno da zalime za niv i po niv. R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) 90386
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Број на мислења : 2179
Age : 34
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Left_bar_bleue11 / 10011 / 100R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-13

R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Empty
ПишувањеПредмет: Re: R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа)   R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) I_icon_minitimeНед Апр 20, 2008 4:58 pm

болката не престанува R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) 90386 R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) 90386 R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) 90386 R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) 90386


мислев дека тој перид ке ми биде тешко највеќе ама не, кога и да го слушам албумот Игри без граници и ако се присетам на тој ден кога дознав многу тешко ми паѓа, исто како на кобниот ден...

а верувам дека е така и со фановите на другиве вечни ѕвезди
Вратете се на почетокот Go down
https://tose-mk.forumakers.com
bavarec
Член
Член
bavarec


Број на мислења : 184
Age : 31
Локација : Пештани
опис: : FCB Support
Репутација :
R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Left_bar_bleue0 / 1000 / 100R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Right_bar_bleue

Registration date : 2008-06-03

R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Empty
ПишувањеПредмет: Re: R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа)   R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) I_icon_minitimeСре Jул 09, 2008 5:36 am

Волфган Амадеус Моцарт

Чудото од дете. Својата слава ја стекна премногу рано на 8 години ја напишал првата симфонија, на 12 првиот концерт. Починал на 35 години, откако два месеца бил болен.

R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) 180px-Wolfgang-amadeus-mozart_1
R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) 270px-Croce-Mozart-Detail

*знам дека се работи за некој кој живеел многу одамна но сепак мислам дека вреди да се спомне
Вратете се на почетокот Go down
http://bayernmkd.wordpress.com
ElizaBeta
Член
Член
ElizaBeta


Број на мислења : 342
Age : 37
Локација : Skopje
Репутација :
R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Left_bar_bleue4 / 1004 / 100R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-16

R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Empty
ПишувањеПредмет: Re: R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа)   R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) I_icon_minitimeСаб Aвг 16, 2008 1:29 am

lele luge dali ste go gledale pogrebot na Aliyah?koga majka i pusti 22 gulabi...kolku bese tazno
i vo edna emisija na mtv gostuvase brat i,koga go promoviraa posledniot snimen spot..dusicka..kolku placese.. R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) 90386
Вратете се на почетокот Go down
bibito
Член
Член
bibito


Број на мислења : 57
Age : 32
Локација : Knezha,Bulgaria
Репутација :
R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Left_bar_bleue0 / 1000 / 100R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Right_bar_bleue

Registration date : 2008-06-18

R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Empty
ПишувањеПредмет: Re: R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа)   R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) I_icon_minitimeСаб Aвг 16, 2008 3:59 pm

БИОГРАФИЯ

Румяна е родена на 12 декември 1965 г. в Камено. . Румяна е известна и като най-дългокосата певица на Балканския полуостров. Буйната й коса стига 110 см. Певицата е ревностна християнка, през целия си житейски път вярва и се стреми към единение с Бога. Румяна загива в автомобилна катастрофа
R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) 09
R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) 05
R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) 16
Rumi zasekogash ke ostanesh vo bulgarskite srca..Обичаме те
Вратете се на почетокот Go down
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
LudaMala


Број на мислења : 1483
Age : 42
Локација : Олимпијски град
опис: : R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Bosnia-herzegovina505
Репутација :
R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Left_bar_bleue5 / 1005 / 100R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Right_bar_bleue

Registration date : 2008-05-21

R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Empty
ПишувањеПредмет: Re: R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа)   R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) I_icon_minitimeНед Сеп 28, 2008 10:56 pm

http://www.index.hr/vijesti/clanak/umro-dino-dvornik/401210.aspx
http://www.index.hr/vijesti/clanak/dijana-dvornik-dino-je-umro-kao-i-boris-tuzan-nezadovoljan-i-depresivan-/402134.aspx
http://www.index.hr/vijesti/clanak/nema-vise-borisa-nema-vise-dina-povuklo-se-more-raspukla-se-stina/402315.aspx
http://www.index.hr/vijesti/clanak/ella-dvornik-tati-sam-zadnji-put-rekla-da-ga-volim-prije-osam-godina/402430.aspx
Вратете се на почетокот Go down
rozeta193
Успешен Член
Успешен Член
rozeta193


Број на мислења : 1334
Локација : МАКЕДОНИЈА
опис: : ТОШЕ ФАН
Репутација :
R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Left_bar_bleue3 / 1003 / 100R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Right_bar_bleue

Registration date : 2008-05-17

R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Empty
ПишувањеПредмет: Re: R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа)   R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) I_icon_minitimeПет Јун 26, 2009 3:48 pm

Мајкл Џексон вечерва почина

Кралот на поп музиката, Мајкл Џексон почина вечерва на 50 годишна возраст. Associated Press пренесува дека Џексон вчера бил примен во болница во Лос Анџелес откако претрпел срцев удар, а телевизиската станица CNN доцна вечерва објави информација дека кралот на поп музиката е мртов. Според информациите на познатата телевизија, Џексон во бoлницата бил примен во кома и докторите сториле се за да го вратат во живот.

Брајан Охман, адвокатот на фамилијата Џексон, изјави дека му соопштил на братот на Мајкл, Ренди Џексон, дека вчера Мајкл колабирал во својот дом во западен Лос Анџелес.

- Лекарите го прогласија Мајкл за мртов веднаш по доаѓањето во болницата. Тој беше примен во длабока кома, без пулс. И покрај реанимацијата неговиот пулс не беше вратен, изјавија од U.S.L.A Медицинскиот Центар.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) Empty
ПишувањеПредмет: Re: R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа)   R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа) I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа)
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: Музика-
Отиди до: